Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.03.2017 Gazete

Elektrikli yeni otobüsler tamam

Elektrikli yeni otobüsler tamam
Elektrikli taksiler yollara çıkmak için gün sayarken, elektrikli otobüsler için de düğmeye basıldı. ASELSAN Elektrikli Araç Sistemleri Program Müdürü Ali Murat Topçu, toplu ulaşım için TEMSA ile elektrikli otobüs geliştirdiklerini, 8-10 dakikada şarj olabilen aracın ilk iki prototipinin hazır olduğunu belirterek, "Şarj için beklemeler olmuyor ve bu aracın kısa zamanda belediyelerimiz tarafından kullanılmaya başlanacağını tahmin ediyoruz" dedi. Topçu, üretilen otobüslerin seferlere başlamasıyla hızlı şarj sisteminin devreye gireceğini belirterek, "Hızlı şarj, bir otobüsü 8-10 dakika gibi çok kısa bir sürede şarj etmemizi sağlıyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.