Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.03.2017 Gazete
ABONE OL

Dünya kuyrukta

’nün sözleşmesi imzalandı, yarın temeli atılıyor. Finansman için dünyanın önde gelen bankaları sıraya girdi...

Dünya kuyrukta
2 bin 23 metre ayak açıklığıyla dünyanın en uzun köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü için imzalar atıldı. Temel de 18 Mart'ta (yarın) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla atılacak. dahil MalkaraÇanakkale Otoyol kesimi sözleşmesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın katılımıyla imzalandı. Bakan Arslan, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü artı bağlantı otoyolları, Osmangazi Köprüsü artı bağlantı otoyolları ve 1915 Çanakkale Köprüsü artı bağlantı otoyollarıyla Marmara Denizi etrafında bir ring oluşturacağız. Bu ring de bu coğrafyada hem yaşayanların hayatını kolaylaştıracak hem de bu coğrafyadaki sanayinin, ekonominin daha da büyümesini sağlayacak" dedi. 10.5 milyar liralık projenin yap-işlet-devret modeliyle gerçekleşeceğini hatırlatan Arslan, "Dünyada çok önemli 13 finans kuruluşunun da 'evet, biz bu projenin finansmanını sağlarız' demiş olması ve bununla ilgili mektuplarını vermesi çok önemsediğimiz bir konu" diye konuştu. Arslan, "Çanakkale'de Avrupa ile Asya arasında feribotla 1 saat süren geçişin, 3 ila 4 dakikaya ineceğini söyledi.


Çanakkale Köprüsü'nün sözleşmesi, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile Güney Koreli mevkidaşı Ho-In Kang'ın katılımıyla imzalandı.

Uzunluk: 3 bin 623 metre
Açılış: 2023 yılı
Kule derinliği: 38 - 42 metre
Geçiş ücreti: 15 euro + KDV

kalan karakter 1000

Kemal Kemal

Bu köprüleri neden biz kendimiz yapamıyoruz? Elin güney korelisi yapabiliyor da?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.03.2017 16:15
ado ado

abi biz yapıyoruz birileri hamedemiyor acaba diyorumki bunlar türk deyilmi neden yapılan işlere karşılar acaba milletmiz bu hızmetlerden fadalanmasınmı istiyorlar ya ben bunların kanından şüphe ediyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.03.2017 16:02
ihsan ihsan

işte büyük eser, işte muasır medeniyet , işte akp işte cumhurbaşkanı Erdoğan , onun için EVET

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır6
cevapla 17.03.2017 09:41
Mahmut Mahmut

Güzel

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır5
cevapla 17.03.2017 09:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.