Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.03.2017 Gazete
ABONE OL

Tefeciliğin kökü kurutulacak!

Tefeciliğin kökü kurutulacak!
Gıda fiyatlarındaki artışı kontrol altına almak için çalışan Gıda Komitesi, buğday ve kuru fasulyeyle ilgili tedbirler almaya hazırlanıyor. Nisan'da toplanması planlanan Gıda Komitesi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, iç pazardaki baklagil ürünlerindeki fiyat artışlarının önlenmesi için alınacak tedbirleri anlattı. Tüfenkci, "Buğdayla ilgili çalışmamız var. Kuru fasulye ithalatındaki vergi oranlarını yeniden gözden geçireceğiz. Özellikle içerdeki bir takım tefecilerin, stokçuların bu anlamda Türkiye'de suni fiyat yükseltmelerine izin vermeyeceğiz. Bu fiyat yükselmesinde üretici kazanmıyor; aracılar, bir avuç insan kazanıyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.