Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.03.2017 Gazete

50 bin liraya 11 bin lira katkı

50 bin liraya 11 bin lira katkı
KOSGEB Başkanı Recep Biçer, verdikleri faizsiz kredilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Biçer, 400 bin KOBİ'nin bankalarla kredi için görüşmelere başladığını, kurumun her 50 bin liralık kredi için ortalama 11 bin 500 lira kadar faiz ödemesi yapacağını söyledi. Kredi için esnaftan talep edilebilecek 'masraf' adı altındaki ek ücretlere de değinen Biçer, ekspertiz ücreti, posta masrafı gibi masrafları çok kısıtladıklarını, yaptıkları görüşmeler sonrası bankaların bu işlemlerden işletme başına sadece 100 lira alabildiklerini kaydetti. Biçer, bunun dışında başka ücret alınmadığını aktararak, bankaları da uyardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.