Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.01.2017 Gazete
ABONE OL

3 bin TL maaşla bin

3 bin TL maaşla bin eleman aranıyor
Antalya'daki Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, "Yetişmiş insan gücü alanında özellikle sanayide büyük sıkıntı yaşıyoruz. Nitelikli bine yakın elemana ihtiyacımız var" dedi. Yetişmiş bir personelin meslekten mesleğe değişik ücretler aldığını anlatan Öztürk, "Asgari ücretle 3 bin lira arasında maaşlar değişiyor" dedi. Ustalar emekli olunca yerine gençlerin takviye olması gerektiğini söyleyen Öztürk, "Şimdi herkes memur olmak istiyor. '100 kişilik memur alınacak' ilanına 10 bin kişi başvuruyor. Biz '1 ya da 5 işçi alınacak' desek kimse başvurmuyor. Ülkemizin her şehrinde yetişmiş ustalar altın oldu" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

Emekli Zehra Emekli Zehra

Kızım öğretmen aylığı güzel kar tatili yaz tatili çok daha güzel evde kurs veriyor herkese tavsiye ederim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.01.2017 07:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.