Bugünkü
Takvim

üretene 250 bin TL

Oyun üretene 250 bin TL
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yenilikçi Fikir Projeleri başlığı altında animasyon, mobil uygulama ve dijital üreten gençlere 100 bin ile 250 bin TL arasında verecek. Bakan Akif Çağatay Kılıç, dünyada 1.5 milyara yakın dijital oyuncu olduğunu ve sektörün 100 milyar dolarlık iş hacmine sahip olduğunu belirterek, "Her yıl yüzde 10 büyüyen dijital oyun sektörünün asıl hedef kitlesi gençler. Oyunlarda olumsuz mesajlar gizlice veriliyor. Oyuncuları, yapımcıları, dağıtıcıları, velileri ve öğretmenleri hedefleyen farkındalık çalışmaları başlattık" dedi. Milli değerlere uygun projelerin hazırlanması hedeflenen projeye son başvuru tarihi 16 Aralık.

SAFURE CANTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.