;

3 büyük müjde

1- Emeklilere banka promosyonu bu ay içinde açıklanır. Açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan gelecek 2-Asgari ücrette yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. Ay sonunda rakam ortaya çıkacak 3-İşsiz kalanların İşsizlik Fonu’ndaki haklarında bir iyileştirme olabilir mi bakacağız.

3 büyük müjde
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere, asgari ücretlilere ve işsizlere müjdeler verdi. Önümüzdeki hafta çalışmaları başlayacak yeni asgari ücret için "Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız" diyen Müezzinoğlu, 11.6 milyon emeklinin beklediği promosyonun bu ay açıklanacağını duyurdu. Müezzinoğlu, işsizlik maaşında da iyileştirme sinyali verdi. Bir televizyon programına katılan Müezzinoğlu, asgari ücrete ilişkin soru üzerine,"İmkanlar çerçevesinde asgari ücreti de daha iyi yapma niyetimiz de gayretimiz de samimiyetimiz de var" dedi. Müezzinoğlu, "Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. Önümüzdeki Salı günü taraflarla oturacağız, onların taleplerini alacağız ve inşallah ay sonu itibarıyla da hayırlı bir kararı, onların da, arzu ettiğimiz düzeyde olmasa bile, mutlu olacakları bir rakamla inşallah sonuçlandırırız" diye konuştu. Emeklililere promosyonla ilgili olarak da Müezzinoğlu, "Bu ay içinde açıklanır" dedi. Müezzinoğlu, emeklilere banka promosyonuna ilişkin açıklamanın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılacağını bildirdi. Promosyon konusunda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında çalışmalar yaptıklarını anlatan Müezzinoğlu, bu çalışmaların daha sonra hükümete sunulacağını kaydetti. İşsizlik Sigortası Fonu'ndan işsizlere verilen rakamda bir artış olup olmayacağı yönündeki soruya da Müezzinoğlu, şu yanıtı verdi: "İşsiz kalan kardeşlerimizin İşsizlik Fonu'ndaki haklarını önümüzdeki günlerde yeniden masaya alacağız. Daha fazla bir iyileştirme yapabilirsek, yapacağız."
  • 02 Aralık 2016, Cuma

kalan karakter 1000

emekli emekli

2000 sonrası emekli olanlar intibak bekliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır3
cevapla 02.12.2016 15:15
Selma Selma

Sayin çalisma bakanim bayanlarin sigorta öncesi dogum borçlanmasi içinolan yasanin gerçeklesmesini bekliyoruz bizlerde sevindirin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır4
cevapla 02.12.2016 12:41
Misafir Misafir

Sigorta öncesi doğum borçlanması içinde müjdeler ne zaman duyacak anneler

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır5
cevapla 02.12.2016 08:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.