Bugünkü
Takvim

Bu yıl bol olacak

Bu yıl balık bol olacak
İstanbullu çılar, 15 Nisan'da başlayan balık avı yasağının sona ermesine az bir zaman kala hazırlıklarını bitirdi. Balıkçılar bu gece 00.00'da 'Vira Bismillah' diyerek denize açılacak. Balık avının talih işi olduğunu belirten balıkçılar, bu yıl her türden balığın yeteri kadar olacağını ifade etti. Poyrazköy Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Davut Toker, "4.5 aydır denizi nadasa bıraktık, şu an ekolojik denge çok uygun, denizin dibinde havyar dolu. Her tür balıktan istemediğimiz kadar bol var. Özellikle palamut ve çinakop çok olacak" ifadelerini kullandı. Hamsinin ise haddinden fazla olacağını belirten Toker "Hamsinin yıl sonuna kadar bol miktarda devam edeceğini düşünüyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.