Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.04.2016 Gazete
ABONE OL

'yi ikiyle çarptı

'Müşterinin derdi derdimizdir' sloganıyla yola çıkan , 10 maddelik taahhütname ile 'yi başlattı. Abonelere verilen sözleri Genel Müdür Kaan Terzioğlu açıkladı: Şu an kullanılan tüm kotalar iki ile çarpılacak, fiyat değişmeyecek

Turkcell 4.5G'yi ikiyle çarptı
Turkcell, 'nin ilk günü olan bugünden itibaren bütün abonelerin kotasını ikiye katladı. 4.5G'yi taahhütname ile karşılayan Turkcell, "Müşterinin derdi derdimizdir" sloganıyla yola çıkıp 10 ayrı konuda söz verdi. Müşteriye verdikleri sözleri açıklayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Müşterilerimizi memnun etmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz" dedi.

SÜRPRİZ TEKLİFLER YAPACAK
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Terzioğlu, "Müşterilerimize 'Hızım arttı, kotam bitecek' sıkıntısı yaşatmak istemiyoruz. 4.5G'ye geçen müşterilerimizin kotalarını ilk 3 ay boyunca ikiye katlayacağız, 3 ayın sonunda da fiyat artışı olmaksızın daha yüksek kotalı tarifelerden yararlanabilecekleri sürpriz tekliflerimiz olacak" diye konuştu. Müşterinin sorununu kendi sorunları olarak gördüklerini ve her zaman müşterinin yanında olacaklarını anlatan Terzioğlu, "Kullanılmayan paket ve servis ücretlerini geri ödeyeceğiz. Müşteri menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. 1 TL dahi ekstra bedel talep etmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

10 BİN TELEFON VERİLECEK
Kaan Terzioğlu, müşterilerinin telefonlarının bozulması durumunda telefonlar tamir edilene kadar geçen sürede müşterilerini telefonsuz ve internetsiz bırakmamak için 10 bin telefon aldıklarını ve bunları dağıtacaklarını söyledi. Araştırmalara göre, genişbant için yapılan yatırımın 3 yoldan ilave istihdam oluşturacağını da anlatan Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk olarak altyapı yatırımlarında çalışanlar, ikinci olarak servis sağlayıcı firmalarda çalışanlar, üçüncü olarak ise diğer firmalarda konu ile ilgili departmanların oluşması istihdama katkı veriyor. Genişbant kullanımı ile birlikte ihracatçı firmaların satışlarında yıllık yüzde 6, hizmet sektörü firmalarının satışlarında yüzde 7.5-10
arası artış yaşanıyor."

BUZDOLABI SATACAK !
Terzioğlu, 'in tek çatı ile ilgili teknik hazırlıklarını tamamladığını belirtti. Şu anda Turkcell Grubu'nda mobilin ayrı, sabit hizmetlerin ayrı verildiğini ifade eden Terzioğlu, "Kısa süre sonra hizmetlerin tamamı entegre olarak tek çatıdan verilecek. Bu sayede telekomünikasyon pazarının kurallarını yeniden yazarak, tüm hizmetleri tek faturada birlikte sunacağız" dedi.

YENİ DÖNEM
4.5G bugün hayatımıza girdi. İşte 4.5G ile ilgisi bilinmesi gerekenler... 3 İnternetimiz ne kadar hızlanacak? 4.5G ile cebimizdeki internet tam 10-12 kat daha hızlı olacak. 3 4.5G'ye geçmek için ne yapmalıyız? Geçiş için SMS onayı veya operatörlerin çağrı merkezini aramak gerekiyor. Kullanıcıların ayrıca telefonlarının 'ayarlar' kısmından 4.5G'yi işaretlemeleri gerekiyor. 3 4.5G'ye geçmek zorunda mıyım? İsteyen 3G'yi isteyen de 2G'yi kullanmaya devam edecek. 3 Faturam artacak mı? 4.5G ile aynı paraya daha fazla internet kotası satın alabileceksiniz. Mesela şu an 3G'de 3GB internet için 30 TL ödüyorsunuz diyelim. 4.5G ile 5GB internet için aynı parayı ödeyeceksiniz. 3 Banka şifrelerimizi nasıl etkiler? Sim kartını değiştirenler bankayı arayarak bildirecek ve şifreleri alabilecek. 3 Telefon, hızı etkileyecek mi? Evet etkileyecek. Yüksek hızdan yararlanmak için cihazın modeminin 4G / LTE desteğine sahip olması gerekiyor. Dolayısıyla her pahalı telefon hızlı olmayacak.

10 SÖZ
4.5G'ye geçerken ilave maliyet ve cayma bedeli olmayacak.
Kota derdi bitecek. Bütün paketlerdeki kotalar ikiye katlanacak. 4.5G'ye geçerken yüzde 20 ucuzluk olacak.
Yurt dışında tarifeler aynen geçerli olacak. Ekstra para ödenmeyecek.
Faturalarda sürpriz olmayacak. Sorunlar hemen çözülecek.
Taşınan, yer değiştiren internetsiz kalmayacak. Kendisine bir kutu verilecek aynı tarife devam edecek.
Akıllı telefonu bozulana tamir süresince telefon verilecek.
Esnek ödemeler olacak. 36 ay vadeli cihazlar satılacak.
Uygulamalar Turkcell abonesi olmayanlara da açılacak.
65 yaş üzerindekilerin ve engellilerin ayağına gidilerek hizmet verilecek.
Olağanüstü durumlarda tüm finansla ile yükümlülükler askıya alınacak.

EN GENİŞ OTOBAN EN HIZLI İNTERNET
4.5G ihalesinde en yüksek frekansları aldıklarını ve bu sayede en yüksek hızlara ulaştıklarını ifade eden Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "4.5G'de frekanslar size sunulmuş otoban gibidir. Otoban ne kadar geniş olursa siz de o kadar hız yapabilirsiniz. Bu yüzden biz en büyük otobana sahip olduk ve en hızlı olacağız."