Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.11.2015 Gazete
ABONE OL

ye iki müjde geliyor

Çalışan anneye iki müjde geliyor
Hükümet, lerin iş saatleri ile çocuklarının okul saatlerinin uyumlaştırılması ve engelli çocuğu olan ebeveynlerden birine, çocuğunun okulu tatil olduğunda izin hakkı tanınmasını içeren iki büyük yeniliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan öneriler doğrultusunda çalışan anneler için sağlanması planlanan yeni kolaylıklar şöyle olacak:

"ÖĞLEN ÇALIŞ, BİR SAAT ERKEN ÇIK" FORMÜLÜ:
Çocukların okul çıkışları genel olarak saat 15:30-16:00 arasında olurken, saat 17:00'de mesaisi biten annelerin en büyük sorunu "çocuğuma, ona kim bakacak?" oluyordu. Bu derdi çözmek için kamuda çalışan annelere sabah işe bir saat erken gelerek veya öğle tatili kullanmayarak, bir saat erken çıkma imkanı verilecek.

ENGELLİ ÇOCUĞU OLANA "KAR TATİLİ" İZNİ:

İkinci kolaylık ise engelli çocuğu olan ve her ikisi de çalışan anne veya babadan birine sağlanacak "kar tatili" hakkı olacak. Kar yağışı gibi durumlarda yapılan okul tatillerinde engellilerin gittiği özel eğitim kurumları da tatile giriyor. Aile Bakanlığı'nın sunmayı planladığı yeni öneriye göre, "kar tatili" gibi günlerde engelli çocuğun anne veya babasından birine de izin hakkı tanınması düşünülüyor.

Burcu ÇALIK

kalan karakter 1000

necla necla

yaşlanmiş çalişamıyacak durumda olan ve primi ve gün eksiği olan annelere hiç müjdeler duymuyacakmıyız bu bayanlar için sigorta öncesi doğum borçlanması olamazmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.12.2015 10:24
Nazlı Nazlı

Sigorta öncesi doğum borçlanması istiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 29.11.2015 12:32
Bahattin Bahattin

Emeklilikte yaşa takılanlar da bir düzenleme bekliyorlar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.11.2015 12:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.