Bugünkü
Takvim

2 bin kişi çıkartacak

HSBC 2 bin kişi çıkartacak
İngiltere'nin en büyük bankası 'nin, ticari bankacılık birimlerinden yaklaşık 2 bin kişinin işine son vermeyi planladığı bildirildi. İngiliz SkyNews'in haberinde, İngiliz HSBC'nin ticari bankacılık birimlerinden 2 bin kişinin işten çıkarılmasının planlandığı belirtildi. Konuya ilişkin soruları yanıtlayan HSBC sözcüsü Heidi Ashley ise "2017 yılı sonuna kadar maliyetleri belirgin bir şekilde düşürmeyi hedeflemiştik" değerlendirmesinde bulundu. 2017 sonuna kadar 50 bin kişinin çıkartılacağı HSBC'de, en çok personel çıkarımı Türkiye ve Brezilya'dan olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.