Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.11.2015 Gazete
ABONE OL

ye 10 faizsiz kredi

TAKVİM'in duyurduğu lere faizsiz kredi müjdesi emeklileri sevindirirken; detaylar da ortaya çıktı. Emekliler, larının 10 katına kadar faizsiz kredi kullanabilecek. 1 yıl hiç geri ödeme yapılmayacak, uzun vade imkanı olacak...

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi
Hükümet, emeklilere yeni bir müjde için kolları sıvadı. lerin elini rahatlatmak için yapılacak zam düzenlemelerinin yanı sıra faizsiz kredinin de yolu açılacak. 1 Kasım seçimlerinde müjdesi verilen 'tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira ekstra zam' ve 'esnaf emeklilerin ından yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisinin kaldırılması' düzenlemelerini yapılacaklar listesinde ilk sıralara koyan hükümetin ekonomi ajandasında faizsiz kredi de var. Emeklilere faizsiz, geri ödemesi kolay kredi verilmesi planlanıyor. Faizsiz kredi seçim beyannamesinde yer almıyor ancak emeklilere önemli bir destek sağlamak için bu konuda çalışma yürütülüyor.

ÖNEMLİ DESTEK

TAKVİM'in
duyurduğu kredi müjdesi emeklileri sevindirirken, detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgiye göre; faizsiz kredi için kamu bankaları devreye girecek. Kamu bankaları, emeklilere maaşının 10 katına varan tutarda faizsiz kredi imkanı sunacak. Örneğin; maaşı bin 500 lira olan bir emekli, 15 bin liraya varan tutarda kredi kullanabilecek. Kredinin geri ödemeleri ise 1 yıl sonra başlayacak. Yani krediyi kullanan emekli, ilk yıl bankaya hiçbir ödeme yapmayacak. 1 yılın ardından başlayan taksitlere de faiz yansıtılmayacak. Emekliye, kullandığı kredi için uzun vade imkanı da sunulacak. Emekliler, kredi sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Faizsiz olması, 1 yıl geri ödemesinin olmaması, uzun vade imkanı sunulması gibi ayrıntıları ile kredi, emeklilere önemli bir destek olacak. Kredi desteğinin ne şekilde olacağı, çalışmanın tamamlanmasının ardından duyurulacak.100 LİRA ZAM İLK ÇIKACAK YASALARDAN
Çalışma eski Bakanı Faruk Çelik, ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira ekstra zam konusunda "Yasa ile verilecek. Yasa çıkmadan verilemiyor" dedi. Çelik konuyla ilgili olarak, "Belki ilk çıkacak yasalardan bir tanesidir o. Çünkü diğerleriyle ilgili çıkmıştı. Bununla ilgili bir düzenleme yapılacak yani bana göre 3 aylık programlar içerisinde olabilir, bilmiyorum, daha doğrusu ilk 6 ayda çıkacak olan düzenleme" dedi.

kalan karakter 1000

murat murat

nezaman yürüllüğe girecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.06.2016 00:16
ünal aykanat ünal aykanat

2000 yilindan sonra emekli olanlar için intibak uygulanmasını bekliyoruz.üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 03.06.2016 14:58
Gıyasettin Keleş Gıyasettin Keleş

Bu imkandan faydalanmayı bekleyen bir çok emekli var sayın başbakanımızdan bu uygulamanın en kısa sürede başlamasını rica ediyorum. Saygılarımla..

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 31.05.2016 14:21
Zeynep Yılmaz Zeynep Yılmaz

Söz verilen bu faizsiz kırediyi sabırsızlıkla bekliyoruz lütfen..

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 28.05.2016 12:36
hasan cankaya hasan cankaya

emekliye 10 maaş tutarı faizsiz kredi verilecekti. Verilmediği gibi bankalardan normal kredi kullanacak olursak hem faizler yüksek, hemde kredi vadeleri kısa, eğer vadeler 36 aydan yukarıya çıkarılmaz ise, vede faiz oranları düşürülmez ise emekli maaşımıza göre ödeyeceğimiz kredi taksiti yüksek olduğu için ödemekte zorlanıyoruz. bu nedenle sayın başbakanımız verdiği her sözü tuttuğu gibi bu konuda emeklilere vereceği müjdeli haberi bekliyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 30.04.2016 07:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.