Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.11.2015 Gazete
ABONE OL

Bir yılda 837 bin kişi işe kavuştu

Bir yılda 837 bin kişi işe kavuştu
İstihdam edilenlerin sayısı Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan Ağustos döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 837 bin kişi artarak 27 milyon 150 bin kişiye yükseldi. Aynı dönemde oranı ise 0.7 puanlık artış ile yüzde 46.8'e ulaştı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, işsizlik oranı ise Ağustos döneminde yüzde 10.1 ile yeniden iki haneli düzeye çıktı. Tüm gelişmiş ülkelerde temel verisi olarak kabul edilen tarım dışı işsizlik 0.1 puan artışla yüzde 12.4 düzeyine çıktı. Ağustos 2015 döneminde kayıtdışı çalışanların oranı ise, bir önceki yılın aynı dönemine göre 1.3 puan azalarak yüzde 35.1'e düştü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.