Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.11.2015 Gazete

işçinin gözü listede

Taşeron işçinin gözü listede
Seçimden önce taşeron işçilere kadro vaadinde bulunan AK Parti'nin seçim galibiyetinin ardından, işçilerin gözü yeni kurulacak hükümete çevrildi. Yeni Bakanlar Kurulu'nun asıl iş ve yardımcı işlerin neler olduğunu listeler halinde belirlemesinin ardından, asıl iş sınıfında olanlar kadroya alınma yolunda önemli bir aşamayı geride bırakmış olacak. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Asıl işler listesi geniş tutulmalı. Bana göre yemek yapımı ile park ve bahçelerin bakımı dışında her şey asıl işe giriyor" dedi. Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasının ardından bu statüyle yeni istihdamların önünün kesilmesi gerektiğini belirten Atalay, kadrolu istihdamı esas aldıklarını, kamuda yeni statülerin türetilmesine karşı olduklarını söyledi. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan da "Tüm taşeron işçilerin kadroya alınmasını istiyoruz. Mümkün olmaması halinde, kadroların mutlaka sosyal tarafların görüşü alınarak verilmesi gerekir" dedi.

kalan karakter 1000

taşeron taşeron

kamudaki tüm özel güvenlikler asıl iştir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 20.12.2015 21:01
taşeron taşeron

kamudaki tüm özel güvenlikler asıl iştir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 20.12.2015 21:01
okulda temizlik    elemanı  hizmet  alimi okulda temizlik elemanı hizmet alimi

kadro varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.11.2015 20:06
KEMAL KEMAL

VAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.11.2015 12:52
aydın aydın

Temizlik işçisi olarak başladım ameliyathane teknikerliği yapıyorum. devlet bunu biliyormu acaba ? biliyorsa niçin ben kadrolu olamıyorum ? bilmiyor ise nasıl oluyorda böyle bir birimde çalıştırılıyorum ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 18.11.2015 20:27
murat murat

belediyede fen işlerinde çalışıyorum bizleride kapsarmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 13.11.2015 20:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.