Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.11.2015 Gazete
ABONE OL

, Afrika'da avına çıkıyor

Türkiye, Afrika'da petrol avına çıkıyor
Türkiye Petrolleri (TP) Genel Müdürü Besim Şişman, Afganistan'da 2 arama projelerinin olduğunu söyleyerek, "3'üncüsünün imza töreni belki önümüzdeki günlerde olacak" dedi. Malezya'nın Petronas şirketi ile Gabon'da arama projesine başlamayı planladıklarını bildiren Şişman, bunun TP'nin Sahraaltı Afrika'da gerçekleştireceği ilk proje olacağını, proje ile ilgili son aşamaya gelindiğini belirtti. Şişman, Karadeniz'in İstanbul Şile açıklarında Shell ve TP'nin ortak gerçekleştirdiği arama faaliyetleri ile ilgili iyi veriler aldıklarını sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.