Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.11.2015 Gazete
ABONE OL

'E- esnaf için ertelensin'

'E-tebligat esnaf için ertelensin'
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, e-a geçişin kademeli olması ve uygulamanın esnaf için ertelenmesi gerektiğini söyledi. Uygulamada esnafa herhangi bir uyarının yapılmayacağını, sisteme girenlerin Maliye'nin internet sitesinden tebligat olup olmadığını kontrol edeceklerini ifade eden Palandöken, "Şirketler ve büyük tüccarlarla beraber gerçek usuldeki esnaf ve sanatkar da yılbaşından itibaren e-tebligat uygulamasına geçecek. Muhasebeci ile çalışma zorunluluğu olmayan esnaflar için bu sistem sorun yaratabilecek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.