Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 08.11.2015 Gazete
ABONE OL

a günü müjdesi

Esnafa pazar günü müjdesi
Pazar günleri dükkanını açan esnaf artık harç ödemeyecek. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 29 Ocak 2015'ten sonra hiçbir ve sanatkarın, günü dükkanını açması için ruhsat harcı ödemesine gerek olmadığını vurgulayarak, "Ruhsat harcı ödemeden dükkanını açan esnaf ve sanatkara belediyelerce kesilen para cezaları, idare mahkemelerince iptal edilmeli" dedi. Palandöken, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'un 29 Ocak 2015'te yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Kanunla, pazar günü dükkanını açmak isteyen esnaflardan alınan hafta tatili ruhsat harcının kaldırıldığına dikkati çeken Palandöken, yıllık ücretlerin geri alınabileceğini kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.