Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.10.2015 Gazete
ABONE OL

Gençlere 200 milyon Euro

Hazine gençler için kredi musluğunu açtı. aracılığı ile fikir geliştiren, iş kuran gençlere 200 milyon euroluk destek verilecek

Gençlere 200 milyon Euro
Hazine, , Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Avrupa Yatırım Fonu yenilikçi, teknoloji odaklı firmaları desteklemek için kredi musluğunu açtı. "Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu" ile ilk etapta 200 milyon Euro'luk destek sağlanacak. KOSGEB Başkanı Recep Biçer fonun, hızlı büyüme potansiyeline sahip iş fikri ve erken aşamadaki işletmelere bir finansman seçeneği oluşturacağını belirtti. Danışmanlığını Avrupa Yatırım Fonu'nun yaptığı "Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu" için ilk adım atıldı. Fon'a Hazine 60 milyon Euro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 60 milyon Euro, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 20 milyon Euro ve Avrupa Yatırım Fonu da 60 milyon Euro ile sponsor oldu. Kuruluş sürecine ilişkin ilk imzalar Ankara'da atıldı. Hazine Müsteşarlığı'nın Türk Büyüme İnovasyon Fonu'na katılımının kabulüne yönelik imza töreni yapıldı.

kalan karakter 1000

SELİM SELİM

Verilen vaatleri bu ülke şartlarında olumlu buluyorum.Ancak TFF,nin bu acıklı tablomuzda 150 den 500 bin EURO,ya çıkarılmasını şiddetle kınıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.10.2015 23:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.