Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2015 Gazete
ABONE OL

kampanyası

Vatandaş istediği şirketten elektrik alabilecek. Rekabet başlayacak. Firmalar indirim kampanyaları düzenleyecek

Ucuz elektrik kampanyası
Elektrikte rekabet dönemi vatandaşa yarayacak. CLK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, elektrik piyasasının gelişmesinin tüketici lehine sonuçlar doğuracağını belirterek, "Firmalar tüketinin kendilerini seçmesi için yan hizmetler, kampanyalar, asistan hizmetleri sunmak için yoğun bir hazırlık içerisinde" dedi.

SÖZLEŞMEYE DİKKAT
Gümüşlü
, aylık elektrik faturası 130 liranın üzerinde olan tüketicilerin serbest tüketici haklarından faydalandığını hatırlattı. 2015 yılı için 4 bin kilovatsaat olarak belirlenen serbest tüketici limitinin sıfırlanmasının hem müşteriler hem de firmalar açısından istenen bir durum olduğuna dikkati çeken Gümüşlü, "Elektrikte tüketici limitinin 2016'da sıfırlanması planlanıyor. Aboneler aynı bir telefon kullanıcısı gibi istediği tedarikçiden elektrik alma hakkına sahip olacak. Dolayısıyla tüm şirketler organizasyonu buna göre yapılandırmaya çalışıyor. Dünyada serbest tüketici limitinin sıfırlandığı ülkeler var. Bu ülkelerde yüzde 70-80 oranında tüketici tedarikçisini değiştirmiş. Burada da şirketlerin sağlayacağı yan hizmetler öne çıkıyor" diye konuştu. Gümüşlü, anlaşma yaparken sözleşme şartlarının iyi incelenmesi gerektiğini hatırlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.