Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.10.2015 Gazete

3. 'ya

3. nükleer santral o ilde yapılacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, 3. santral ile ABD'den ve Japonya'dan ilgilenen firmalar olduğunu belirterek, "Mutabakat zaptı imzalandı" dedi. 3. nükleer santralin yerinin büyük ihtimalle Kırklareli'de İğneada olacağını ifade eden Alaboyun, gündemdeki konulara ilişkin şu mesajları verdi:
- Rusya ile enerji bağlamında hiçbir sorunumuz yok. Rusya'dan aldığımız doğalgaz toplam tüketimimizin yaklaşık yüzde 60'ını karşılıyor.
- Akkuyu ile herhangi bir sorunumuz yok. ÇED raporu alındı, liman inşaatı da devam ediyor. Sinop'ta kurulacak 2'nci nükleer santralin yapımını Japonlar'ın başını çektiği bir konsorsiyum üstlendi.
- 3. nükleer santral için Kırklareli İğneada bölgesinde arkadaşlarımız yoğunlaşıyorlar. Muhtemelen 3. santrali de orada kurmak niyetindeyiz, görüşmeler devam ediyor. ABD'li, Çinli ve Japon firmalar ilgileniyor.

kalan karakter 1000

kpt kpt

gericilere kalırsa evine şokmadıgı linyit ıle gök yüzünü toza ve dumana boğan çağ dışı santraller kuralım!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.10.2015 07:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.