Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.10.2015 Gazete

Körfez'in gözü İstanbul'da

Arap ülkelerinden 50'ye yakın yatırımcı İstanbul'da Türk gayrimenkul sektörünün temsilcileriyle buluştu

Körfez'in gözü İstanbul'da
Türk gayrimenkul sektörü, Körfez yatırımcıları ile İstanbul'da buluştu. Cityscape'in bilgi ortaklığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, İstanbul Ticaret Odası, MÜSİAD ile Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin desteğiyle sektöre yeni bir ivme kazandırmak için düzenlenen etkinliğe; Katar, Kuveyt, Dubai, Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerinden 50'ye yakın yabancı yatırımcı ve aracılık şirketi katıldı. Etkinlikte konuşan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik, 3 gün sürecek etkinlik boyunca yoğun bir şekilde çalışmak istediklerini söyleyerek, İstanbul- Körfez yatırım işbirliğini artırma çağrısında bulundu. Çelik, "Muradımız; İstanbul'un 4'üncü Boğaz köprüsünü İstanbul'dan Körfez'e kadar uzatalım, yatırım işbirliğini artıralım, hep beraber bu sektörün ve ticaretin içinden nasıl pay alacağımıza birlikte bakalım" diye konuştu

BÜYÜK FIRSAT VAR
Mütekabiliyet Yasası'ndan sonraki 2-3 yıl içerisinde yabancıya konut satışında 4-5 milyar dolarlık hacme ulaştıklarını hatırlatan Çelik, "Ülkemizde yılda satılan 550 bin konutun yüzde 5-10'unu yabancıya satarsak 15-20 milyar dolarlık bir hacim oluşturabiliriz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.