Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.10.2015 Gazete

Kırmızı et hâlâ cep yakıyor

Kırmızı et hâlâ cep yakıyor
Kasaplar, Kurban Bayramı sonrasında et satışlarında büyük oranda düşüş olduğunu söyledi. Bayramda kesilen kurbanlıkların, hayvan sahipleri ve kasaplarda et satışlarını durma noktasına getirdiğini belirten kasaplar; lokanta ve yemekhaneler dışında et alanın olmadığını kaydetti. Kasaplar, bayramın etkisinin en az 1 ay süreceği ifade etti. Bayram öncesinde günde 50-100 kilo et sattığını söyleyen kasap İbrahim Göçmen, bayram sonrasında bu rakamın 20 kiloya kadar düştüğünü söyledi. Hayvan yetiştiricilerinden Zeki Erikli ise büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışlarının bayram sonrası tamamen durduğunu anlattı. Öte yandan, kasaplardaki et fiyatları şaşırtmaya devam ediyor. Talep olmadığı halde, kırmızı etin kilogram fiyatının düşmemesi dikkat çekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.