Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.10.2015 Gazete
ABONE OL

'la 500 milyon dolarlık el sıkıştık

High Tech Port by MÜSİAD Fuarı'nda Türk şirketleri 600 görüşme yaptı, 500 milyon dolarlık iş bağladı

Katar'la 500 milyon dolarlık el sıkıştık
Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen High Tech Port by MÜSİAD Qatar fuarı, Türk ve savunma sanayisinin devlerini buluşturdu. Fuarda THY Teknik, Katar Airways ile yaptığı mutabakatta 50 milyon dolarlık iş hacmi oluştururken, Katar'ın Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ICT Katar, özellikle siber güvenlik, akıllı şehir uygulamaları konusunda kısa dönemde ile 200 milyon dolarlık iş hacmi oluşturacağının sinyallerini verdi. Fuarı değerlendiren High Tech Port by MÜSİAD Genel Koordinatörü Hakan Kurt, "3 günlük fuar boyunca firmalarımız 600 iş görüşmesi gerçekleştirdi. Bu görüşmeler neticesinde 500 milyon dolarlık iş flörtü başladı" dedi.

KURUMSAL BAĞLANTI
Katarlı firma ve yatırımcılarla fuara katılan firma ve kurumlar arasında toplamda 500 sivil iş görüşmesi organize ettiklerini belirten Kurt, şöyle devam etti: "Ayrıca, Katar Savunma Bakanlığı, Katar Silahlı Kuvvetleri, ICT Katar Bakanlığı, Katar İçişleri Bakanlığı, Katar Airways ve Katar Bakanlığı yetkilileri ile firmalarımız arasında 100 adet kurumsal iş görüşmesi gerçekleştirildi."

kalan karakter 1000

mehmet kaplan mehmet kaplan

devam sakın hiz kesmeyin şu ülkenin ne olduğunu dosta düşmana gösterin.ilerleyin bizde sizin kapınızda zararı yok hizmetçi olalım.ama buna izin vermeyin.devam yola devam barikatları kaldırarak devam edin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.10.2015 18:20
enar enar

İşte işin özü bu. Bütün Batı Dünyasının, Rusya'nın ve bunların içimizde satın aldıkları vatan hainlerinin Yeni Türkiye'ye saldırmaları bundandır. Bizim üretip dışarıya sattığımız her mal yabancıların artık satamadıklarıdır. Bu miktar arttıkça, kıblelerinde sadece para olan bu uğursuzlar, bize karşı daha da fazla kinlenecek ve sertleşeceklerdir. Hazırlıklı olmalıyız ve önce içerdeki satılmışları/hainleri bertaraf etmeliyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.10.2015 18:19
Güzel Güzel

Savunma fabrikalarımız sürekli yeni teknoloji ürünleri üretsin ekonomi döviz terörist terör düşman dost ve caydırma gibi birçok alanda kullansın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 11.10.2015 09:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.