Bugünkü
Takvim

Kadınların sorunları W-20'nin masasında

Kadınların sorunları W-20'nin masasında
G-20 kapsamında ilk kez Türkiye'de oluşturulan Women-20 (W-20) grubunun Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı, İstanbul'da gerçekleşti. Kadın ve Demokrasi Derneği'nin () organize ettiği, Kadın Girişimciler Derneği (KAGİ- DER) ve Türkiye İş Kadınları Derneği'nin (TİKAD) destek verdiği toplantıya kamu ve özel sektörden yöneticiler, akademisyenler ve uzmanlar da katıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, KADEM Başkan Yardımcısı sıfatıyla katıldığı toplantıda, çalışan kadının iş ve özel hayat dengesini sağlamak için kökten çözüm bulmak gerektiğini belirterek, G-20 zirvesinde kapitalist ekonominin insan doğasına ne kadar uyumlu olduğunun tartışılması gerektiğini söyledi. Sümeyye Erdoğan, kadına yönelik şiddetin G-20'nin gündemine gelmesi gerektiğine de dikkat çekti.

Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.