Bugünkü
Takvim

satılık

, 1990'da girdiği Türkiye pazarından çıkmak için resmen düğmeye bastı. Hollanda merkezli ING Group, Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation ve Fransız BNP Paribas bağlayıcı olmayan teklif verdi

HSBC satılık
Türkiye pazarına 1990 yılında giren ve 2001 yılında Demirbank'ı satın alan HSBC, Türkiye'den çıkmak için gün sayıyor. Avrupa'nın en büyük bankası HSBC, maliyetleri düşürmek ve yavaşlayan performansı yeniden canlandırabilmek için Türkiye ve Brezilya'daki operasyonlarından çıkıyor. Banka, 2 ülkedeki faaliyetlerini satarak varlıklarını yaklaşık 290 milyar dolar azaltmayı hedefliyor.

İKİ ÜLKEDEN 25 BİN

tasarruf önlemleri kapsamında tüm operasyonlarından 22 bin ila 25 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor. İngiltere merkezli bankanın, Brezilya ve Türkiye'deki birimlerinin kapatılması sonucu ek 25 bin kişi daha işini kaybedecek. Böylece toplamda işten çıkarılanların sayısı 50 bini bulacak.

3 TEKLİF GELDİ

HSBC'nin Türkiye birimi için Hollanda merkezli ING Group, Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation ve Fransa merkezli BNP Paribas'ın bağlayıcı olmayan teklif verdiği belirtiliyor. HSBC Türkiye CEO'su James Emmett da, yaptığı açıklamada, "Her zaman olduğu gibi önceliğimiz müşterilerimiz ve çalışanlarımızdır. Bu süreçte, müşterilerimize kesintisiz bir şekilde hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi. HSBC, düşük performans gösteren Meksika ve ABD birimlerini de yeniden yapılandırarak performanslarını gözlem altında tutacak.

DEMİRBANK'I ALMIŞ

Türkiye'de 1990 yılından bu yana faaliyet gösteren HSBC Türkiye; bireysel bankacılık ve birikim yönetimi, kurumsal ve ticari bankacılık, küresel ve yatırım bankacılığı ile özel bankacılık alanlarında hizmet sunuyor. HSBC, TMSF bünyesine geçmeden önce 1 milyar dolar teklif ettiği Demirbank'ı Fon'a devredilmesinin ardından Eylül 2001'de 350 milyon dolara bünyesine katmıştı. Bankanın Türkiye'de 291 şubesi ve 5 bin 536 personeli bulunuyor.

kalan karakter 1000

haluk haluk

seçimde halkımız chp de kemale defol git artık demiştir kemal koolisyon ortağı olmazsa sonunun geldiğinin farkında.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.06.2015 10:37
ünal ünal

ak parti demek istikrar demekti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 10.06.2015 10:36
ZAFER ZAFER

ak prtinin tek partili dönemindeki güven kalmamıştır türkiyede.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.06.2015 10:35
kenan kenan

DESTEKLİYORLAR DIŞ GÜÇLER MUHALEFETİ AMA GÜVENMİYORLAR ,TÜRKİYE DEN ÇEKİLİYORLAR ONLARDA BİLİYOR BU 3 LÜ TÜRKİYEYE FELAKET GETİRECEK,GÜÇLENMEMİZİN HER ZAMAN ÖNÜNÜ KESİYORLAR,İNŞALLAH HDP TEK PARTİ OLURDA GÖRÜRSÜNÜZ GÜNÜNÜZÜ

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 10.06.2015 10:04
FANİ FANİ

Niye kalsın ki seçimlerin galibi bir insanoğlu çarkçı Kemal işsizliği olmayan bir Türkiye olacak dedi,milletçe ona GÜVENMELİYİZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! iş Kemal' kalırsa valla ülkeyi satar işsizliği çözer ha.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.06.2015 08:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.