Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.02.2015 Gazete
ABONE OL

fiyatına % 10.25

Bakan Yıldız müjdeyi verdi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, fiyatları için Rusya ile yaptıkları görüşmeler sonucunda yüzde 10.25'lik konusunda anlaştıklarını açıkladı. Son 3 ay içerisinde lira-dolar paritesindeki farkın yüzde 12.6 olduğunu anlatan Yıldız, dövizdeki yükselmenin alınan indirim oranından daha fazla olduğunu, söz konusu indirimin sanayici ve vatandaşa yansımayacağını söyledi. Gelinen noktada doğalgaz fiyatlarının Kasım 2008 düzeyinde olduğunu ifade eden Bakan Taner Yıldız, "Türkiye, 28 AB ülkesi arasında hem sanayiye hem vatandaşa en ucuz doğalgaz satan ülkedir" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.