Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2015 Gazete
ABONE OL

Tehdit gibi mektup

Tehdit gibi mektup
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimcilere ve KOBİ'lere, hibe kredi ve faizsiz geri ödemeli krediler sunuyor. Bu krediler ile işlerini büyütüp nakit sıkıntısını giderebilen yatırımcı, ilerleyen süreçte başka bir problemle karşılaşabiliyor. Öyle ki; ilk etapta KOSGEB, kredi kullanmak isteyenden talep ediyor.

YA YENİLE YA GERİ VER

Girişimci, teminat mektupları için adeta bankanın kucağına itiliyor. Teminat mektubu için kesenin ağzını açan girişimcinin çilesi burada bitmiyor. Asıl sıkıntı, mektubun süresi dolduğunda başlıyor. , girişimcinin kapısını çalarak, aba altından sopa göstererek, 'Mektubunu 5 gün içinde yenile, aksi takdirde krediyi geri ver' diyor. Girişimci teminatın vadesini uzatmak için bankaya koşuyor. Yatırımcının mali durumunu inceleyen banka kimi zaman vadeyi uzatmayabiliyor. Bu durumda krediyi geri vermesi gereken girişimci, adeta iflasa sürükleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.