Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2015 Gazete
ABONE OL

ta önemli viraj

17 Mart ve 29 Nisan'da davaları görülecek İntibak kararı çıkarsa, lere yolu açılacak

İntibakta önemli viraj
Milyonlarca mına kilitlendi. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, intibak beklentisi içerisinde. 2000'den önce emekli olanlara yapılan zammın kendilerine de uygulanmasını bekliyorlar. Yeni intibak yolunu açabilecek 2 ayrı dava var. 17 Mart ve 29 Nisan'da görülecek bu davalardan çıkacak intibak kararı, milyonlarca emekliye zam yolunu açacak.

KARAR BEKLENİYOR

İntibak davalarından biri, Türkiye Emekliler Derneği tarafından açıldı. Dava, Ankara İş Mahkemesi'nde görülüyor. Konu, son duruşmada bilirkişi incelemesine havale edilmişti. Davaya 17 Mart'ta devam edilecek. Bilirkişi raporu doğrultusunda, mahkemenin bu oturumda kararını vermesi bekleniyor.

EMEKLİ TAKİPTE

Bir diğer intibak davası da İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği tarafından açılmış durumda. Ankara 8'inci İş Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşması 2 Şubat'ta yapılmıştı. Emekliler aleyhine bilirkişi raporu çıkınca, mahkeme yeni bilirkişi raporu hazırlanması kararı almıştı. Bu davaya da 29 Nisan'da devam edilecek. Bir terslik yaşanmazsa, bu tarihte kararın açıklanması bekleniyor. İntibak davaları, 2000 yılından sonra emekli olanlar tarafından dikkatle takip ediliyor.

kalan karakter 1000

serdar serdar

yıllarca ülkesinin ekonomisine ve kalkınmasına fedakarca alın teri dökerek emek sarf etmiş ve emekliliğini hak etmiş vatandaşların bundan sonraki hayatlarını saygın olarak ikame etmelerinde emekli maaşlarına gerekli ve yeterli ilave mali desteğin acilen sayın başbakanım ahmet davutoğlununda konuya hassasiyetle yaklaşacağından ,tüm emekli vadandaşların derin ümütlerini koruduğunu gerçeğidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır2
cevapla 27.02.2015 21:52
mithat atmaca mithat atmaca

bejkliyoruz çok zor durumdayız

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır2
cevapla 27.02.2015 18:26
Ahmet Ahmet

Sn Davutoğlu Akademisyenlere ve Hakim-Savcılara verdi . Şimdi sıra emeklide. Bu konuda sessiz duruyor ancak bir bildiği var herhalde. Bekleyin Akşam, Sabah ve Takvim gazetesi bu haberleri veriyorsa bir şeyler vardır. SABREDİN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır5
cevapla 27.02.2015 18:25
sariyerli sariyerli

akademisyen ve egitimcilere zam yapildi emekliye 200 zer lira zam yapacaklar bilirkisi raporu hazirlanmadi gitti

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır4
cevapla 27.02.2015 16:55
Vedat Vedat

Takvim Gazeteside Olmasa Vay Halimize Bizim İçin emeklileri Düşünüp Araştırıp yazıp çizdiğiniz İçin tüm çalışanlarınızı ALLAHcc korusun ve yardımcınız olsun
Emekli maaşları asgari ücret gibi oldu aldığım maaş yemin olsunki faturalara bile yetmiyor torunlarımıza bir oyuncak bir elbise bir ayakkabı bile alamıyoruz hükemet her şeye çözüm buluyor emeklilere gelince ağzını bıçak açmıyor bir ata sözü var zenginin gönlü olana kadar fakirin canı çıkar derler onun hesap hükümetin gönlü olana kadar bizim canımız çıkıcak nerede tayyip nerede Davutoğlu niye bu konuda konuşmuyorlar mahkemelere aylara günlere bizleri mahkum ettiler ALLAHcc sormayacakmı bunlara bizim çektiğimiz sıkıntıları ben bunların hepsini ALLAHcc haval ediyorum saygılar selamlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır6
cevapla 27.02.2015 16:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.