Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2015 Gazete

Sanayicilerden gençlere iş çağrısı

Sanayicilerden gençlere iş çağrısı
İstanbul Sanayi Odası (İSO), İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hazırladığı 'İstanbul Sanayi Strateji Belgesi'ni açıkladı. Şehir sanayi stratejisi bakımından Türkiye'de bir ilk olan belge, 18 başlık altında 46 strateji ve 85 eylem planını kapsıyor. Belgede bulunan üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi maddesi ile yeni mezun gençlerin daha kolay iş bulmaları sağlanacak. Belgeyle ilgili açıklamalar yapan İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, "Yeni mezun gençlerin sanayi kuruluşlarını tercih etmediklerini görüyoruz. İstanbul'da bulunan 50 üniversiteyle bu konuda işbirliğini geliştirip sanayicinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlayacağız" diye konuştu. İstanbul'un gelecek vizyonu söylemlerinde sanayinin dışlandığını belirten Bahçıvan, "Oysa sanayi üretiminin merkezini oluşturan İstanbul, ülke ekonomisinin adeta şahdamarı. GSYİH'nin yüzde 24'ü, ihracatın yüzde 52'si, ithalatın yüzde 56'sı İstanbul'dan yapılıyor. İstanbul'un sanayi şehri olarak kalması sağlanmalı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.