Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2015 Gazete
ABONE OL

420 milyon lira cebimizde kalıyor

EPDK'nın tavan fiyatı benzin ve motorinde 9-10 kuruş indirim sağlarken, 2 ayda vatandaşın cebinde 420 milyon lira kalacak

Araç sahiplerine iyi haber
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) aldığı tavan fiyat kararının vatandaşa yansıması ortaya çıktı. 2 ay geçerli olacak karar nedeniyle benzinde ve motorinde litre başına 9-10 kuruş indirim sağlanırken, vatandaşın cebinde ise 420 milyon lira kalacak. EPDK, akaryakıtta uzun aradan sonra yeniden karar alarak geçtiğimiz hafta akaryakıt sektöründeki kâr marjına sınırlama getirmişti. Bu karar sektörü memnun etmese de ortaya çıkan pompa fiyatlarındaki 9-10 kuruşluk indirim, vatandaşları sevindirdi. 10 kuruşluk indirim ile 2 ayda 420 milyon lira vatandaşın cebinde kalacak. EPDK, Avrupa piyasalarını da göz önünde tutarak, Türkiye'de uygulanabilecek tavan fiyatı belirliyor. Akaryakıt firmaları yine Avrupa ortalamasının üstünde kâr almaya başlarsa, karar uzatılacak.

Uğur BECERİKLİ

kalan karakter 1000

KIRAL KIRAL

Cebimizde motorin alacak paramı varda tasarruf edelim be kardeşim

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 25.02.2015 09:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.