Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.02.2015 Gazete

da hilesi

Bankada sigorta hilesi
Bankaların kredi başvurusu yapan tüketicilerin önüne koydukları yapma zorunluluğunun hukuka aykırı bir işlem olduğu ortaya çıktı. Avukat Cevat Kazma, "Hayat sigortası, konut sigortası gibi isimler altında kullanılan krediden tahsil edilen bedelin hiçbir yasal dayanağı yoktur" dedi. Avukat Kazma, sadece konut kredisi kullanımında DASK yapılması gerektiğini vurgulayarak, hayat sigortası, konut sigortası gibi isimler altında yapılan diğer tüm sigorta sözleşmelerinin ların gelir kaynağı haline geldiğini belirtti. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un 29'uncu ve 38'inci maddelerini hatırlatan Avukat Kazma, şöyle konuştu: "Bu maddelerde tüketicinin açık talebi olmaksızın kredi ile ilgili sigorta yaptırılamayacağı net bir şekilde belirtiliyor. Üstelik bankalar bunun bir zorunluluk olmadığını sözleşme öncesi tüketiciye sunacağı bilgi formunda en az 16 punto ve koyu harfler ile yazılı olarak belirtmek zorunda."

kalan karakter 1000

hasan hasan

maaş aldığın bankanın kişiyi sigorta etmesini anlıyabilen varsa beri gelsin.anlatsınki herkes anlasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 24.02.2015 11:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.