Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.02.2015 Gazete
ABONE OL

Uçak biletleri ucuzlayacak

Uçak biletleri ucuzlayacak
Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in Genel Müdürü Paul Schwaiger, bilet fiyatlarının düşebileceğini belirtti. Müşterinin en düşük bilet fiyatına ulaşmak istediğini ve kendilerinin de bu doğrultuda en cazip, en düşük bilet fiyatını müşteriye sunduklarını söyleyen Schwaiger, "Petrol fiyatlarında yaşanan çok büyük düşüş var ama havayollarındaki maliyetlerin de düşmesi beklenemez. Hemen bir yansıması olmasını bekleyemeyiz. Fakat petrol fiyatları bu şekilde kalmaya devam ederse bilet fiyatlarının da düşmesini bekleyebiliriz" diye konuştu. 25'inci yılını kutlayan SunExpress'in bir önceki yıla göre yüzde 15 büyüyerek 1 milyar 25 milyon euroluk ciroya ulaştığını kaydeden Schwaiger, geçen yıl 7 milyon 300 bin yolcu taşıdıklarını, doluluk oranının yüzde 85 olarak gerçekleştiğini belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.