Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.02.2015 Gazete

Paralel oyun bitti

Paralel oyun bitti
2013 ve 2014 yılında vergi müfettişliği sınavına giren ve bu sınavda başarısız olan vergi müfettiş yardımcılarına Maliye Bakanlığı tarafından yeni bir sınav hakkı tanındı. Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan vergi müfettişliği sınavına paralel yapının gölgesinin düştüğü gündeme gelmişti. Paralel yapının, AK Parti'ye yakın olan adayları hak etmedikleri halde elediği belirtilmişti. 690 adayın girip 147'sinin elendiği sınavda 'paralel oyun' oynandığının gündeme gelmesi ile Maliye Bakanlığı beklenen adımı attı. Bakan Mehmet Şimşek'in talimatı üzerine 'Vergi Denetim Kurulu Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' çıkarıldı. Yönetmelikte sınavda başarılı olamayan veya sınava girmeyenlerden halen başka kadrolarda görev yapanlara en az bir yıl daha çalışmak şartıyla bir defaya mahsus olmak üzere ikinci bir sınav hakkı verildiği belirtildi.

Nazif KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.