Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.02.2015 Gazete

ye bir promosyon

lere ikramiye verilmesi tartışılırken daha kolay bir öneri geldi: Bankaları promosyona ikna edin emekliye her yıl bir ödeme yapılsın!

Emekliye bir maaş promosyon
Türkiye'de bulunan 10 milyon emekli intibak ve eşit zam konularına kilitlenmişken, şimdi de ikramiye tartışmaları ortaya atıldı. Bir süredir gündemde olan bayram ikramiyeleri seçimlerde de kullanılacağa benziyor. ler ise bu konunun daha kolay biçimde çözülebileceğini belirtiyor. Geçtiğimiz yıl gündeme gelen banka promosyonu ile her emeklinin yılda bir a denk gelecek para alabileceği belirtiliyor.

900 LİRA OLUR

Toplu sözleşme görüşmelerinde memurların aldığı banka promosyonunun emekliler için de verilmesi gündeme gelmişti. Buna göre emekliler maaşlarını aldıkları bankalardan promosyon adı altında para alacaklardı. Bu paralar memurlara anlaşılan döneme göre brüt maaşlarının üçte ikisi kadar ödeniyor. Emeklilerin maaşlarının ortalama 1500 lira olduğu düşünülürse onların alacağı promosyon da en az 900 lirayı bulacak. Bu konu ile ilgili önce kamu bankalarıyla pazarlıklar yapıldı. Daha sonra da devreye özel bankalar girdi. Görüşmelerden henüz bir netice çıkmadı. Anca bu süreçte tüm özel bankalar emeklilerin maaşlarını verebilmek için yarışlar yaparak kampanyalar düzenledi. Emekliler, bu bankalarla yapılacak anlaşmalar ile her bir emekliye ücreti karşılığında yılda bir maaş verilebileceğini belirtiyor. SGK yetkilileri ise bankalarla yapılan görüşmeleri sürdürüyor.

EN BÜYÜK PASTA

Bankaların peşinde olduğu emekli maaşları yıllık 120 milyar liradan fazla tutuyor. Her ay 10 milyar lira bankalar ve PTT şubeleri aracılığı ile emekliler ile dul ve yetimlerine ödeniyor. Bu parayı kullanan bankalar kazanıyor. Emekliler bu kazancın kendileri ile paylaşılmasını istiyor.

HAKKIMIZ OLAN PARA VERİLSİN

Emekliler bir süredir promosyon anlaşması yapılmasını istiyor. Her ay milyarlarca lira paranın yatırıldığı bankalar bu paraları kullanarak, emeklinin maaşından kazanç sağlıyor. Emekliler, "Bu parayı bankalar kullanıyor. Ayrıca kredi kartı, otomotik fatura ödeme gibi birçok hizmeti de kullanarak para ödüyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

abizer delen abizer delen

emekli poromosyon istiyor 26 tl zammmmmmm aldı doymadı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 01.07.2015 12:09
ALİ SSK EMEKLİSİ ALİ SSK EMEKLİSİ

Belçika dan emekli ev sahibim 2013 kasım ayında vefat etti 2014 ocak ayında eşine maaş bağlandı o günkü maaşı 4430 tl artı yılda bir defa tatil ikramiyesi utandığım için yengeye bu günkü maaşını ve ikramiyesinin kaç lira olduğunu soramıyorum.Emekliyi ezdirmedik diyenlere duyurulur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 26.03.2015 10:54
kader kader

ben anlam veremiyorum busorumlu çalışma bakanına neiçin emeklilerin banka promosyonuna önem veripte sonlandırılmıyor gerçekten emeklinin hakkı yosa kanun suzsa cıkp birileri bunu anlatması lazım emeklinin hakıysa az cok verilsin emekliye sahipsiz gercek yazıktır 8 yıl oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 15.03.2015 23:29
T C T C

haram zıkkım olsun bizden kesilen tüm paralar . helal olmasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet29
hayır0
cevapla 15.02.2015 23:06
misafir misafir

28 tl zam aldınız daha ne promosyonu isteniyor-

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır25
cevapla 15.02.2015 18:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.