Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.02.2015 Gazete

Bayiler fiyattan rahatsız oldu

Bayiler fiyattan rahatsız oldu
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde bayilerin yetkisinin olmadığını belirterek, fiyat artışlarından akaryakıt bayilerinin de rahatsız olduğunu söyledi. Okumuş, fiyatlardaki dalgalanmanın akaryakıt bayilerinin finansman ve ödeme dengelerini olumsuz etkilediğini belirtti. Fiyatlarda istikrardan yana olduklarını vurgulayan Okumuş, son günlerde dolar kurunda yaşanan hızlı yükselişin akaryakıt fiyatlarını da yükselttiğini, yılbaşından bu yana akaryakıt fiyatlarındaki artışın yüzde 6.5 seviyesine ulaştığını ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.