Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.02.2015 Gazete
ABONE OL

çağrısı

lar ve memur leri nin seçim öncesine çekilmesini isterken; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden çağrı geldi: Toplu sözleşmeye biz de dahil olalım...

Toplu sözleşme çağrısı
Hem lardan hem de lerden toplu sözleşme çağrısı geldi. Memurlar ve memur emekleri, Ağustos ayında yapılması planlanan nin 7 Haziran'da yapılacak seçimlerin öncesine çekilmesini isterken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden, "Toplu sözleşmeye biz de dahil olalım" talebi geldi. Memurların ve memur emeklilerinin ları 2 yılda bir yapılan toplu sözleşme ile belirleniyor. 2015, memurlar ve memur emeklileri için toplu sözleşme yılı. Toplu sözleşme masasına Ağustos'ta oturulup, 2016 ve 2017 zamlarının belirlenmesi planlanıyor. Ancak seçimlerden önce masaya oturulursa daha fazla kazanım elde edeceklerini düşünen memurlar ve memur emeklileri, bu nedenle toplu sözleşmenin erkene çekilmesini talep ediyor. Memurlar ve memur emeklileri bu konuda çağrı yaparken, enflasyona göre zam alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri de harekete geçti.

'ENFLASYONA GÖRE OLMAZ'
Emekliler, yetkililere, "Memur emeklilerine başka SSK ve Bağ-Kur emeklilerine başka zam olmaz. Madem aynı çatı altındayız. Memur emeklileri gibi bizim de zamlarımız toplu sözleşme ile belirlensin" diye seslendi. Enflasyona göre zammın maaşlarda iyileştirmeye imkan vermediğini belirten SSK ve Bağ-Kur emeklileri, şunları kaydetti: "Ocak ayında maaşlarımıza enflasyona bağlı olarak yüzde 2.33 zam yapıldı. Aynı sistemle devam edilirse Temmuz zammının da bundan pek farklı olacağını düşünmüyoruz. Bir de 2015 yılı sonunda 45 yılın en düşük enflasyonunun görülebileceği ifade ediliyor. Bu durumda biz ne kadar zam alacağız? Zaten maaşlarımız memur emeklilerinden düşük. Tek çare toplu sözleşme... Toplu sözleşmeyle hem memur emeklilerinin hem de SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zamları belirlenmeli. Böylece önümüzü görürüz."

ZAMLAR FARKLI
Yaklaşık 8.5 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi, Ocak ayında yüzde 2.33 zam aldı. Emekliler, bir zammı da Temmuz'da alacak. Temmuz'da maaşlar bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar artırılacak. 2015 programında, Temmuz'da SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre yüzde 3.63 artırılacağı öngörülüyor. Memur emeklilerinin maaşı ise Ocak ayında yüzde 3 zamlandı.

kalan karakter 1000

emekli 41 emekli 41

ocakta enflasyon düştü emekli 48 tl yerine---28 tl aldı---ekmek 1 tl neden düşmüyor et 35 tl neden aynı fiyatta vs vs ---emeklinin 20 tl si enflasyonda bi tek bizi vurdu--ssk emeklisi onurludur toplu sözleşme istemiyoruz saygılar-erbakana allah rahmet eylesin-bizi anlayan tek kişi rahmetle anıyoruz --saygılar-

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.02.2015 08:06
emekli emekli

2 şubat taki mahkeme ne oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.02.2015 01:04
Bahattin Bahattin

Emeklilikte yaşa takılanlar'ın yasal emeklilik hakkını da seçimden önce mutlaka vermeliler...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır6
cevapla 10.02.2015 17:15
Onursal Onursal

Ssk emeklisinin beklemeye tahammülü kalmadı biran önce seyyanen zam verin

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır2
cevapla 10.02.2015 12:21
aktan aktan

Seçimde 400 milletvekili almak isteyen bir parti, öncelikle emekli, işçi ve dar gelirlinin gönlünü yapmak zorunda. Duyurulur!

Aynı Görüşte misiniz?
evet34
hayır2
cevapla 10.02.2015 11:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.