Bugünkü
Takvim

Torbadan müjde çıktı

Ekim ayında sağlıkçıya yıpranma payı ve akademisyenlere zam geliyor. Doğudaki öğretmene de tazminat masada

Torbadan müjde çıktı
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Memur-Sen heyeti ile yaptığı görüşmeden sağlıkçılardan engellilere, öğretmenlerden akademisyenlere kadar birçok kesime müjdeli haber geldi. Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, görüşmenin ayrıntılarını açıkladı. Başbakan Davutoğlu, doktor, hemşire, diğer sağlık çalışanlarına her 5 yıla 1 yıl yıpranma payı verilmesi konusunda Çalışma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın çalışma yürüttüğünü kaydederek, yeni yasama döneminde Meclis'e getirileceği mesajını verdi.

DAVUTOĞLU YEŞİL IŞIK YAKTI
Hakim, savcılara olduğu gibi akademisyenlere de zam verilmesi gerektiğini ifade eden Gündoğdu, "Üniversitelerdeki akademik personelin maaşlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Profesörlerin maaşlarının genel müdür, doçentlerin genel müdür yardımcısı, asistan, okutmanların da uzman maaşlarına eşitlenmesi suretiyle artırılması uygun olur" dedi. Davutoğlu da, bu konudaki çalışmanın yaşama geçirilme aşamasında olduğunu söyledi.

HACCA GİDENE YÜZDE 50 İNDİRİM
Başbakan Davutoğlu
, "Hac ibadeti yapacak engelliler ve onlara refakat edeceklere yüzde 50 indirim yapılmalı" önerisine destek verdi. Gündoğdu, öğretmenlerin çeşitli nedenlerle kalmak istemedikleri bölgeler için 'kalkınmada öncelikli yöre tazminatı' ödenmesi önerisi getirdi. Önerileri not alan Başbakan Davutoğlu, değerlendirileceği
sözünü verdi.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

KPSS.lere giren 3 milyonu aşan vatandaşlarımız da unutulmamalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 29.09.2014 19:38
taşer79 taşer79

kamunun yükünü çeken asli işi yapan taşeronlar unutulmamalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır5
cevapla 29.09.2014 16:22
emekliyor emekli emekliyor emekli

hani bu torbanızdan emekliye eş yardımı varidi buharlaştımı olmayacak hic bir haberi yapmayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır5
cevapla 26.09.2014 23:24
vatandaş vatandaş

sayın başbakan bu torbadan neden 4cliler için bir şey çıkmıyor bunların içnde 15 20 sene çalışanlar ne alıyor biliyormusunuz 1300 tl üstelik masa başından alınıp ayak işlerinde çalıştırılıyor bunlar çalıştıkları yerlerde başarılı olan insanlar ama ne yazık ki 4c kurbanları inşallah bunlara bir kadro verirsiniz adaletinize güveniyoruz.yayınlayın lütfen sesimiz olun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır9
cevapla 26.09.2014 22:00
Ayhan Hazar Ayhan Hazar

Bu ülke sanayiyi fabrikaları unuttu galiba.Mühendisler ve Emekli mühendisler ne oldu.Rahmetli Özal emeklileri de ayırmamıştı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 26.09.2014 21:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.