Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.07.2014 Gazete
ABONE OL

Geliyorus

, Rus lerin gözde ülkesi olmaya devam ediyor. Ülkemize gelen Rus sayısı bu yıl, 200 binden fazla artışla 1.9 milyona ulaştı

Geliyorus
Türkiye, yürüttüğü başarılı tanıtım çalışmaları ve gelişen uçuş ağıyla Rus turistlerin gözde destinasyonu olmaya devam ediyor. Geçen yıl 1 milyon 695 bin 133 Rus'u ağırlayan , bu yıl 200 binden fazla artışla 1 milyon 923 bin 811 Rus'u misafir etti. Sektör temsilcileri yıl sonuna kadar bu rakamın çok daha artacağını belirtti.

ANTALYA GÖZDE
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Yıllardır Antalya, Rus lerin en çok tercih ettiği destinasyon konumunda. Tercihte, başarılı konaklama işletmeleri ve Türk tur operatörlerinin payı büyük. Vize muafiyeti ve Bakanlığımızın Rus Turizm Bakanlığı ile geliştirdiği işbirliklerinin de bu büyümede payı var" dedi. Ayrıca pazarın gelişmesinde ulaşımın da kilit rolü olduğuna işaret eden Hacısüleyman, "Rusya Federasyonu ile ülkemiz arasında uçuş sayısının artması da ülkemize gelen Rus vatandaşlarının sayısının yükselmesine katkıda bulunmuştur" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.