Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.07.2014 Gazete
ABONE OL

Mobil vergi daireleri geliyor

Mobil vergi daireleri geliyor
Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan kolaylıkları faaliyet alanlarına yansıtan Maliye Bakanlığı, yeni bir uygulama için de kolları sıvadı. Bakanlık, 'Ödeme Terminali Projesi' için çalışmalarına başladı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, havalimanları, araç muayene istasyonları ve tapu müdürlükleri gibi birçok yere kiosk tarzında ödeme terminalleri kuracaklarını belirterek, bu sayede vatandaşların başka bir yere gitmeden vergi ve cezalarını ödeyebileceklerini söyledi. Şimşek, "Bu sayede 'vergini öde, öyle gel' dönemi sona erecek, zaman kayıpları da ortadan kalkacak" dedi.

SANAL POS'LA ÖDEME
Terminaller üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi'ne erişilmesi sağlanacak. Borç sorgusu yapılabilecek ve sorgu sonrasında borç bulunması, borcun ödenmek istenmesi halinde de cihaz üzerindeki sanal POS'la ödeme yapılabilmesi mümkün olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.