Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.07.2014 Gazete
ABONE OL

Fırınlara sıkı takip

Fırınlara sıkı takip
Gıda Bakanlığı tarafından Ocak ayından bugüne kadar ekmek ve ekmek çeşitleri üreten 21 bin 658 işyeri denetlenirken, 402 adet idari para cezası verildi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Bu cezaların toplam tutarı 2 milyon 793 bin 105 lira oldu" denildi. En fazla ceza, gıda kodeksine aykırı üretim yapmaktan dolayı verilirken; hijyen kurallarına aykırı faaliyetlerde bulunmaktan dolayı ise 110 işletme ceza aldı. 69 işletmeye kayıt veya onay almadan faaliyette bulunmaktan, 57 işletmeye işyerinin insan sağlığı ve gıda güvenilirliği açısından tehlike oluşturmasından ceza kesildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.