Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.07.2014 Gazete
ABONE OL

İngilizin derdi kriz çıkarmak

Türk şirketlerinin hesaplarını kapatan İngiliz HSBC'nin gerçek amacının kriz çıkarmak olduğu ortaya çıktı

İngilizin derdi kriz çıkarmak
HSBC Türkiye'nin 'baskın' kararla 8 milyon dolara kadar cirosu olan müşterilerine hizmet vermeyeceğini açıklaması, iş dünyasında tepkiye yol açtı. İş dünyasının liderleri, bankanın bu kararının amacının seçim atmosferindeki Türkiye ekonomisini iyice germek olduğunu söyledi. KOBİ'lerin 'rotatif' adı verilen ve 3-6 aylık sürelerle otomatik olarak yenilenen kredilere göre üretim planlaması yaptığını belirten başkanlar, HSBC'nin bu kararının ardından en azından 3 aylık süre içinde yeni kredi bulunamayacağını söyledi. Anadolu Aslanları Derneği (ASKON) Başkanı Mustafa Koca, Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken bu tip manipülasyonların manidar olduğunu söyledi. Koca, "Bu finansal ahlaka da, insani ahlaka da sığmaz. Dünyada bunun bir örneği yok. Bu piyasayı germek isteyenlerin aldığı karardır. Ekonominin kötüye gitmesinden siyasi çıkar sağlamak isteyen uluslararası oyuncuların tezgahıdır" dedi. İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Çamur Ali Kopuz da, HSBC'nin Türkiye'deki uygulamasının ekonomiyi krize sokmak için yapıldığını söyledi. Kopuz, "Bunlar seçim döneminde alınan maksatlı kararlar. Böylece ödemeler, maaşlar aksayacak. Ekonomi domino etkisine girerek krizi her kesime ulaştıracak. BDDK'nın incelemesi gerekir" diye konuştu.

kalan karakter 1000

granit granit

ey türk milleti türkiyeyi bölmek karistirmak isteyen bu yahudi güdümlü ingiliz bankasindaki hesaplarinizi kapatin ve tüm türkiyede bu bankanin protesto edilmesi icin internet üzerinden türk milletine bu bankaya karsi eylem yapmak icin beraber olma cagrisi yapin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.07.2014 00:09
mn mn

günay dın günaydın ... bir kaç asırdı herşeyin altından çıkıyorlar şu İngilizler. vahabi mezhebini kuranlar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.07.2014 21:19
misafirr misafirr

perşembe günü kaptıyorum hesabımı

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 26.07.2014 18:30
vardar vardar

kardeşim baştan şu HSBC bankasıyla iş yapmayacaksın...ingilize...yhudiye kaptırılan paralar...filistin de çocuklara "KURŞUN" oluyor...!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır1
cevapla 26.07.2014 17:44
sıddık sıddık

iş adam larımız akıllanmıyorlar em per yallere hemen kapaklanı yorsunuz biraz akıllı olun lütfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 26.07.2014 17:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.