Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.07.2014 Gazete
ABONE OL

514 bin ton

514 bin ton
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Haydar Gören, bilimin yönlendirdiği bir çağda yaşadığımızı belirterek, "Rekolte tahmini de bilimsel bir çalışmadır. Gerek ta gerekse diğer tarım ürünlerinde rekolte tahmini için bilimsel yöntemlerin dışında bir yönteme ihtiyaç yoktur" dedi. İhracatçı birliklerinin yaptığı bilimsel çalışmaların sonuçlarının hep doğru çıktığını aktaran Gören, "Karadeniz ve İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliklerinin oluşturduğu sektör kurulunca açıklanması kararlaştırılan 2014 ürünü rekolte tahmini 514 bin tondur" şeklinde konuştu. Bilimsel yöntemler dışında açıklanan rekoltelerin fındık üreticisine faydası olmayacağını söyleyen Gören, şöyle konuştu: "Fındık üreticisini spekülasyonla korumaya kalkmak, ihtiyacı olmayana hasta muamelesi yaparak, lüzumsuz bir ilacı yutturmaya benzer. Bu tür ilaçlar iyi olanı hasta eder."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.