Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.07.2014 Gazete
ABONE OL

dönüşümde tarihi yapıyı koruyor

TOKİ dönüşümde tarihi yapıyı koruyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), uyguladığı yerinde kentsel dönüşüm projeleriyle afetlere karşı riskli, ömrünü tamamlamış yapıların yerine, şehrin tarihi ve kültürel dokusunu koruyan projeleri uygulamaya koyuyor. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Kentsel dönüşümde tarihi kültürel dokuyu koruyarak, riskli alanlarda oluşan tehditleri ortadan kaldırıcı adımlar atmayı ve yerinde dönüşümü amaçlıyoruz" dedi.

KİRA YARDIMI VAR
Sağlıksız, afetlere karşı riskli, konut stoğunun, Türkiye'nin en önemli problemleri arasında bulunduğuna dikkat çeken Turan, bu konutların hem içinde yaşayanların mal ve can güvenliğini tehdit ettiğini, hem de kentlerin sağlıklı gelişimlerine engel olduğunu söyledi. Kentsel dönüşümde önceliğin yerinde dönüşüm olduğunun altını çizen Turan, "Proje alanında konut karşılığı anlaşma sağlanıp, hak sahiplerine kira yardımı yapılmaktadır" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.