Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.07.2014 Gazete
ABONE OL

ye ücretsiz

65 yaş ve üstündekiler şehir içinde ücretsiz seyahat ederken; lerden 'Kapsam genişlesin' çağrısı geldi: Yaş sınırı olmadan tüm emeklilere bedava yapılsın!

Emekliye ücretsiz ulaşım
Ülkemizde 65 yaş ve üstündekiler, şehir içi toplu taşıma hizmetleri ile demiryolları ve denizyollarının şehir içi hatlarından ücretsiz yararlanıyor. Sayıları yaklaşık 10.5 milyon olan ler ise, bedava ın kapsamının genişletilmesini istiyor. Emekliler, "Yaş sınırına bakılmadan tüm emekliler bu haktan yararlansın" diyor.

BELEDİYELERE MEKTUP
Türkiye Emekliler Derneği Başkanı (TÜED) Kazım Ergün, emeklilerin bu talepleri için harekete geçti. Belediyelere emekliler adına mektup gönderen Ergün, bedava ulaşımın kapsamının 60 yaşa çekilmesini, mümkünse bu yaş şartının kaldırılarak tüm emeklileri kapsamasını istedi. Ergün, belediyelere gönderdiği mektubunda şunları kaydetti: "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmelik gereğince, il müdürlükleri ve yetkilendirilen belediyeler tarafından ulaşımda ücretsiz kartlar verilmeye başladı. Bizim sizden talebimiz, yasada 65 yaş ve üzeri olarak tanımlanan ancak belediyelerce 60'a kadar indirilebilecek yetkinin sonuna kadar kullanılması, imkan el veriyorsa emekliler için bu yaş şartının tamamen kaldırılması."

kalan karakter 1000

dilber dilber

ucretsız ulaşım sadece emekliye yapılmalı yaş gözetmeden dıger yapılmış olan polis vasaire şehıt yakınları bıle olsa genç çalışıyorsa ödemeli sadece ve sadece emekliye olmalı bu hak kayıtsız ve şartsız olarak yapılmalı seçimlerden önce en yakın zamanda devletten istıyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 04.04.2015 02:52
emekli emekli

indirimlide değil ücretsiz olmalı indirimli bile çok geliyo emekli ne alıyoki indirimliyide karşılıyamaz olduk
ytetkiler görsün bunu birileri sesimizi ulaştırmalı ilaa yürüyemez hastamı olmalıyız bu hakkı almak için zaten çagımızın hastalığı kanser var ortada 65 bulanda olmıyacask bu gidişle lütfen el ayaktutarken gezebilelim sosyal politikalar bu işe el atsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.10.2014 19:07
saffet demir saffet demir

ALLAH aşkına şakamı bu ,biz izmitte hala hakkımızı kullanamıyoruz,hele binin şehir içi minibüse küfür,hakaret,aşağılanma...inanmıyanlar buyrun İZMİTe.........

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.07.2014 00:25
nz nz

evet tüm emekliler için uygulansın

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 19.07.2014 15:33
mısra mısra

melih başkan bu fedakarlıktan kaçmaz geregini yapar

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 19.07.2014 14:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.