Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.07.2014 Gazete

B-20 yönetimine işadamları geçiyor

B-20 yönetimine işadamları geçiyor
Türkiye, G-20 Dönem Başkanlığı çerçevesinde B-20 Zirvesi'ne de ev sahipliği yapacak. 'B-20 Türkiye Yürütme Kurulu' oluşturuldu. B-20 Yürütme Kurulu Başkanlığı'na TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi. Yürütme Kurulu'nda ayrıca Nail Olpak (MÜSİAD), Mehmet Büyükekşi (TİM), Haluk Dinçer (TÜSİAD), Erol Kiresepi (TİSK), Erdal Bahçıvan (TOBB) ve Tuncay Özilhan (DEİK) yer alıyor.
'nin de içinde bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ile Odayeri-Paşaköy Kesimi Projesi'nin yapımı devam ediyor. Projede 8 şeritli karayolu ve 2 hat tren yolu yer alacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tamamlanmasını sabırsızlıkla bekleyen sektörlerden birisi de lojistik... Sektörde, planlama imkanı artacak, durkalk kaynaklı yakıt maliyetleri azalacak. Bu sayede 3 milyar dolar sektörün cebinde kalacak. Sektör temsilcileri, köprü sayesinde lojistik alanında dünyanın en önemli hatlarının oluşacağını ve ticaretin yüzde 20 artacağını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.