Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.07.2014 Gazete
ABONE OL

işçisine 6 ay yardım

Soma işçisine 6 ay yardım
Bakan Faruk Çelik, Soma'daki madende çalışanlara ve vefat edenlerin hak sahiplerine İşsizlik Sigortası Fonu'ndan yardım yapılacağını kaydetti. Bir açıklama yapan Çelik, 'da müfettişler tarafından kapatılan Eynez, Atabacası ve Işıklar maden ocaklarında çalışanların 3 ay içerisinde işveren tarafından ödenmeyen maaşlarının daha sonra işverenden tahsil edilmek üzere İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacağını belirtti. Bakan Çelik, Soma'da kazanın meydana geldiği madende kaza günü itibariyle çalışanlara ve vefat edenlerin hak sahiplerine İşsizlik Sigortası Fonu'ndan 6 ay net ücretleri kadar yardım yapılacağını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.