Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.07.2014 Gazete

ler adres bulacak

Akıllı otomobiller adres bulacak
Gelişen teknoloji otomobilleri de akıllı hale getirdi. Turkcell'in tanıttığı yeni sistem ile sürücü ile otomobil iletişim halinde olacak. Sistem sayesinde ; yolu tarif ediyor, internetten radyo ve müzik dinletiyor, nöbetçi eczaneyi, en yakın benzin istasyonunu ve ATM'nin yerini tarif ediyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, "Türkiye'de bir ilk olan Akıllı Otomobil Platformu, otomotiv dünyasını değiştiren, sürücüleri eko sistemin parçası yapan bir teknoloji" dedi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş ise çözüm platformdaki ilk markaların Subaru ve Volvo olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.