Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 08.07.2014 Gazete
ABONE OL

Taşerona yeni maaş

ler için 'dan çok önemli bir karar çıktı: Belediyedeki taşeron işçinin asıl belediye işçisi kadar maaş alma ve sendikalı olma hakkı var

Taşerona yeni maaş
'dan lere iyi haber geldi. Bugünlerde TBMM'de taşeron yasası görüşülürken, çıkan bu karar tasarıyı da etkileyecek düzeyde. Çünkü tasarı asıl işi yapan taşeronun maaşının artacağını söylerken, karar tüm taşeronlara bu hakkı verecek nitelikte. Yargıtay'ın emsal niteliğindeki kararında, belediye tarafından, belediyeye işçi bulması için kurulan şirketin taşeron sayılamayacağına, burada çalışanların sendikaya üye olma ve asıl belediye işçisi kadar maaş alma haklarının olduğuna işaret edildi. Kararda, alt işveren tarafından sigortası ve maaşı yatırılan taşeron işçinin, aynı işi yapan ve kendisinden 3 kat fazla maaş alan sendikalı işçilerle aynı statüde olduğu, sendikaya üye olmak istemesi nedeniyle iş akdinin feshedilmesinin kanunlara aykırı olduğu vurgulandı. İstanbul'da bir belediyede taşeron işçi olarak çalışan davacının şikayeti Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nde ele alındı. Yargıtay kararında, davacı işçinin başından bu yana belediye işçisi sayılması gerektiği, feshin de sendikal nedene dayandığı vurgulandı. Yerel mahkemenin taşeron şirket aleyhine yapılan başvuruyu bu gerekçeyle geri çevirmesi de yerinde bulundu.

kalan karakter 1000

mahir tek mahir tek

sınava gireceklere hayırlı olsun...,,,? lafa bak yaaa; yukarıya bi bakın haber başlığında ne yazıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır56
cevapla 24.07.2014 15:18
KPSS başvuruları KPSS başvuruları

KPSS -Lise-Önlisans- için son başvuru tarihi 24 Temmuz 2014. Sınava gireceklere başarılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet82
hayır14
cevapla 22.07.2014 20:29
hayret tin hayret tin

biz bilmiyorduk iyiki hatırlattın

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır42
cevapla 24.07.2014 15:19
Bir Ümit Diyerek Bir Ümit Diyerek

2014 yılı KPSS -Lisans- sınavına 1.127.000 kişi girmiş. 2014 KPSS -Lise-Önlisans- sınavına da yaklaşık 2.000.000 kişinin gireceği tahmin ediliyor. Sınavlara bir ümit diyerek giren bunca insanın gözardı edilmemesi ; kamu kadrolarına memur-işçi alımlarının merkezi bir sınav (KPSS vb.) aracılığı ile yapılması.

Aynı Görüşte misiniz?
evet75
hayır15
cevapla 22.07.2014 19:41
ümütlü ümütlü

iyi istatistik yapmışsın tek tek saydın mı, ? bence eksik saymışsın,, kaça kadar saymayı biliyorsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır49
cevapla 24.07.2014 15:22
mahir tek mahir tek

ünv mezunu adı üstünde işsizler, bence siz önce bi işe girin çalışın tabi sıkıya gelebiliyosanız. malum siz kpss yle atansanız bile iş yapmazsınız, bi kpss yi dilinize dolamışsınız ikide bir bu düdüğü öttürüyorsunuz . boş boş gezeceğinize bir işe girip çalışsanız olmazmı. kimse kimseyi kayırmıyor kamuda çalışan taşeron işçinin partiyle yada bir başka herhangi bir grupla uzaktan yakından alakası yok. işi gerçekten isteyen benimseyen nerden isterse işli alıyor. türkiyeyi geçtim avrupanın ilk üçün içinde oloan bi şirkette çalıştım daha önce. sen nerelerde çalıştın , deneyimin ne bana bahsedermisin ünv mezunu arkadaş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır72
cevapla 17.07.2014 08:38
ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLER ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLER

2012 yılında yaklaşık 3 milyon kişi KPSS.ye katılmış. 2014 yılı TÜİK verilerine göre 2 milyon işsizimiz mevcut. Aralarında lise mezunları olduğu gibi ; üniversite mezunları da var. Kamu kurumlarındaki kadrolara tüm insanlarımızın (istenilen şartları taşıdıkları takdirde) KPSS veya benzeri merkezi sınav sistemi ile atanma imkanları olsun ki ; torpilin, iltimasın, kadrolaşmanın, adam kayırmacılığın esamesi okunmasın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet114
hayır22
cevapla 10.07.2014 18:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.