;

Vekil imamlara kadro geliyor

Vekil imamlara kadro geliyor
Torba Yasa'dan vekil imamlara kadro müjdesi çıktı. AK Parti Niğde Milletvekili tarafından Meclis Başkanlığı'na sunulan teklif ile, vekil imam, vekil müezzin ve 'na bağlı Kur'an kurslarında öğreticilik yapanlar, hiçbir sınırlamaya bağlı olmaksızın kadroya alınacaklar.

3 AY İÇİNDE MÜRACAAT ŞART
Meclis tatile girmeden önce çıkartılması planlanan yasa teklifiyle, 01.01.2005 tarihinden itibaren vekil imam, vekil müezzin-kayyım ve Başkanlığa bağlı Kur'an kurslarında vekil olarak öğreticilik yapanlardan, ilgili düzenlemenin yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde müracaat etmeleri halinde ve yeterlilik belgesine sahip olmaları koşuluyla Başkanlık tarafından ilgili kadrolara hiçbir sınırlamaya bağlı olmaksızın atanabilecekler.Şerife GÜZEL
  • 17 Haziran 2013, Pazartesi

kalan karakter 1000

vekil imam evli ve perişan durumda vekil imam evli ve perişan durumda

2014 Yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri
sırasında vekil imam ve müezzinlere kadro verilmesi ile Kur'an kursu öğreticilerinin öğretmen statüsüne alınması konusu da güdeme geldi.
VEKİL İMAM VE MÜEZZİNLERE NEDEN KADRO VERİLMEDİ?
Bu yıl temmuz ayında kabul edilen torba kanunla, kamu kurumlarında çalışan 4/B’liler ile özel kanunlara tabi kurumsal sözleşmeliler, mahallî idarelerde çalışan sözleşmeliler ve vekil Kur'an kursu öğreticilerinin memur kadrolarına atanması öngörülmüştür.
Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen tasarıda vekil imam ve vekil müezzinler de yer alıyor idi. Ancak, Genel Kurulda AKP Grubunun verdiği bir önergeyle maalesef vekil imamlar ve vekil müezzinler tasarıdan çıkarıldı. Gerekçesini de bir türlü öğrenemedik.
Önceki yıllarda bir gün dahi görev yapanlara kadro verilirken, yıllardır vekil olarak görev yapanlar maalesef dışlandı. Bu ayrımcılığın en azından Diyanet İşleri teşkilatımızın uygulamalarında yaşatılmaması gerekir diye düşünüyorum. Adaletli işlem yapılacaksa, vekil imam ve müezzinlerin de kadroya alınması gerekirdi.
Vekil imam ve vekil müezzinlere yapılan haksızlık mutlaka giderilmelidir.

Kısa görevlerde bulunduğumuz için bu durum bizleri üzmekle beraber ailelerimizi de çok ciddi şekilde etkilemektedir. Görevimiz bittikten sonra yeni bir iş arayışı içerisine giriyoruz ki farklı işlerde çalışarak hayata tutunmaya ve ailelerimizi geçindirmeye çalışmaktayız.. Sayın değerli büyüklerimizden bizleride meclis gündemine taşımaları, ve mecliste gündeme getirmenizi istiyoruz.Aynı zamanda evliyim 2 çocuk sahibiyim aynı hanede ve şuanda çok perişan durumundayım. 16 kişiyiz kardeşlerimle birlikte oturuyorum çok çaresizim bizleri de sadece sözleşmeli 4b statüsüne almanızı taleb ediyoruz. Saygılarımla ...........

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.11.2013 22:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.