Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.05.2013 Gazete
ABONE OL

Apartmana kapıcı cezası
Yılbaşında yürürlüğe giren kanuna göre; 'nı yaptırmayan, kapıcı, bahçıvan veya güvenlik görevlisi çalıştıran apartmanlar ile tüm işyerlerini yüklü miktarda ceza bekliyor. Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu Başkanı , sadece kapıcı çalıştıran ve risk analizi yapmayan apartman yönetimini, bir yıllık gecikme halinde 56 bin 595 liraya kadar para cezasının beklediğini söyledi. Yasanın yürürlüğe girmesinin üzerinden 5 ay geçtiğini hatırlatan Kavlak, şu ana kadar risk analizi yaptırmayan bir apartmanın 22 bin 838 lira idari para cezası yaptırımı ile karşı karşıya olduğunu ifade etti. Herhangi bir çalışanı olmayan apartmanların risk değerlendirmesi yapma zorunluluğu ise bulunmuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.